Badanie Rynku Instalacyjnego PV – nowa inicjatywa Renevo

su-1

Badanie Rynku Instalacyjnego PV – nowa inicjatywa Renevo

Rynek instalacji fotowoltaicznych w Polsce znajduje się w fazie szybkiego wzrostu. Zmiany w modelu rozliczania energii przekazywanej przez prosumentów do sieci operatorskich sprawiły, że branża instalatorska cechuje się nagłymi wahaniami koniunktury. Na dodatek, brak jasnej polityki państwa w zakresie wspierania domowych instalacji PV powoduje niepewność u wielu specjalistów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, postanowiliśmy przeprowadzić badanie rynku instalacyjnego PV. Jest to pierwsze w Polsce badanie rynku prowadzone na tak szeroką skalę. Naszymi respondentami są firmy instalacyjne z całego kraju. Badanie przeprowadzamy w formie kwestionariusza online (CAWI).

Kwestionariusz obejmuje pytania na temat subiektywnych odczuć związanych z aktualną sytuacją w fotowoltaice, prosimy też naszych respondentów o informacje na temat realizowanych projektów, aby lepiej zrozumieć specyfikę branży.

Celem badania jest sprawdzenie kondycji rynku instalacji PV na terenie naszego kraju, a także nastrojów panujące w branży fotowoltaicznej. Na podstawie odpowiedzi respondentów stworzymy Barometr Branży PV. Będzie to kwartalny wskaźnik, który umożliwi firmom instalacyjnym oraz mediom analizować branżowe trendy rynkowe.

Termin przeprowadzenia badania

Proces zbierania informacji trwa od 5. do 21. września. Po zakończeniu tego etapu opracujemy raport prezentujący przeanalizowane wyniki. Udostępnimy je każdemu z respondentów badania, który wyrazi taką wolę. W ten sposób nasi partnerzy handlowi oraz uczestnicy badania uzyskają dostęp do niedostępnych wcześniej informacji na temat swojego otoczenia biznesowego.

W ramach podziękowania za poświęcony czas i zaufanie, każdy z respondentów otrzyma kod rabatowy w wysokości 9% na zakupy w naszym sklepie internetowym. Dodatkowo, pierwszych stu respondentów, którzy prześlą kwestionariusz i pozostawią swój adres e-mail, otrzyma upominek od naszej firmy

Barometr Branży PV

Badanie planujemy organizować cyklicznie co kwartał. Dzięki Barometrowi Branży PV możliwe będzie analizowanie trendów oraz zmian w nastrojach, co przełoży się na podejmowanie lepszych decyzji biznesowych. W ten sposób chcemy ugruntować pozycję marki Renevo jako odpowiedzialnego i innowacyjnego partnera dla firm instalacyjnych.

Badanie umożliwi nam także zaoferowanie naszym klientom i kontrahentom o wiele więcej, niż tylko wydajne panele własnej marki oraz świetne ceny i dostępność sprzętu Huawei Solar. Dostarczając naszym partnerom, obok komponentów PV i doradztwa, także istotnych informacji biznesowych, będziemy mogli razem lepiej przewidywać zmiany na rynku i dostosowywać naszą wspólną ofertę do potrzeb i oczekiwań klientów końcowych.

Zaproszenie do udziału w badaniu przesłaliśmy do około 1500 firm instalacyjnych z całej Polski. Jeśli otrzymaliście je także i Państwo – gorąco zachęcamy do wzięcia udziału i wypełnienia kwestionariusza. Zajmie to nie więcej niż pięć minut. Jeśli Państwa firma instalacyjna nie otrzymała od nas jeszcze zaproszenia do udziału w badaniu – nic straconego. Link do kwestionariusza znajduje się poniżej.