FAQ

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Tutaj znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Podzieliliśmy je na rozdziały, żeby łatwiej było Wam znaleźć odpowiedź na interesujące Was zagadnienie.

Asortyment

Skąd pochodzi sprzedawany przez nas sprzęt?

Każdy produkt sprzedawany przez Renevo pochodzi z oficjalnej, europejskiej dystrybucji producenta. W stałej ofercie posiadamy tylko i wyłącznie produkty fabrycznie nowe, objęte pełną gwarancją. Posiadają one wszystkie niezbędne certyfikaty i są dopuszczone do użytkowania na terytorium Polski.

Stanowczo odradzamy kupowania urządzeń elektrycznych pochodzących z niewiadomego źródła. Pomimo pozornie atrakcyjnej ceny, taki sprzęt może nie być przeznaczony do użytkowania w Polsce. Poza potencjalnymi problemami związanymi z korzystaniem z praw gwarancyjnych, taki sprzęt może stać się źródłem awarii oraz problemów z oddawaniem energii do sieci operatora (z powodu nie spełnienia norm).

Więcej na ten temat na naszym blogu: Podrabiane panele, falowniki bez gwarancji – nie ryzykuj!

Dlaczego Renevo sprzedaje tylko sprzęt wybranych marek?

Na rynku dostępne są produkty wielu producentów o wysokiej jakości. W Renevo sprzedajemy jednak tylko sprzęt, którego jakość sami zweryfikowaliśmy. To oznacza, że używamy go sami lub znamy go na tyle dobrze, aby polecać go innym.

Dzięki posiadaniu w ofercie jedynie wybranych marek, możemy też zapewnić odpowiedni poziom wiedzy merytorycznej, dzięki czemu każdy Klient otrzymuje rzeczowe i wyczerpujące odpowiedzi na swoje pytania.

Zamówienia i transakcje

Kto może składać zamówienia w Renevo?

Naszymi Klientami są zarówno osoby indywidualne, jak również firmy instalacyjne oraz instytucje.

Jeśli reprezentujesz firmę instalacyjną lub instytucję, zapraszamy do składania zamówień telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, a także Platformy Sprzedażowej.

Jeśli jesteś osobą indywidualną, zapraszamy do naszego sklepu na platformie Allegro. Znajdziesz w nim niemal wszystkie produkty z naszej stałej oferty. Poza wynikającymi z przepisów prawami Konsumenta prywatnego do rękojmi oraz zwrotu towaru zamówionego zdalnie, każda transakcja dokonana w naszym sklepie na Allegro jest objęta programem Allegro Protect.

Jaka jest minimalna wartość zamówienia?

Taka wartość nie istnieje. Realizujemy zarówno zamówienia składające się z jednego optymalizatora lub dongla, jak również zamówienia paletowe i kontenerowe.

Z uwagi na stałe koszty dostawy, rekomendujemy optymalizację zamówień, tak aby jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń na palecie lub w kontenerze.

Jak realizujemy zamówienia?
Wszystkie zamówienia od klientów firmowych oraz instytucjonalnych są realizowane zgodnie z prostym procesem, którego krokami są:
  1. Złożenie zamówienia – telefonicznie, e-mailowo lub za pomocą Platformy Sprzedażowej online.
  2. Akceptacja zamówienia – potwierdzamy dostępność zamówionych towarów, estymujemy datę dostawy i wystawiamy fakturę proforma.
  3. Płatność – Zamawiający dokonuje przelewu na podstawie faktury proforma.
  4. Realizacja zamówienia – po zaksięgowaniu należności za fakturę proforma, przygotowujemy dokumenty przewozowe i zlecamy transport zamówionych towarów z naszego Centrum Dystrybucyjnego.
  5. Odbiór zamówionych towarów – kurier dostarcza zamówione towary pod wskazany przez Klienta adres.
Jakie są dostępne formy płatności?

Podstawową formą płatności za zamówienia złożone w naszej firmie jest przedpłata, na podstawie wystawionej przez nas faktury proforma. 

Każde zamówienie przedpłatowe złożone w naszej firmie powinno być opłacone przelewem, na jeden z naszych rachunków bankowych w PLN lub EUR (w zależności od waluty transakcji). 

Nie prowadzimy sprzedaży bezpośredniej (za gotówkę lub przy użyciu innej formy płatności) w naszym krakowskim biurze, a także w Centrum Dystrybucyjnym.

Czy możliwy jest zakup z odroczonym terminem płatności?

Tak, dla naszych stałych Klientów oferujemy kredyt kupiecki. Jego limit zależy od wolumenu zamówień, ich regularności oraz oceny zdolności kredytowej wystawionej przez współpracujące z nami instytucje finansowe. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymaniem kredytu kupieckiego, prosimy o kontakt w celu umówienia szczegółów.

Czy możliwa jest sprzedaż zagraniczna z VAT 0%?

Oczywiście. Każde zamówienie złożone przez firmę lub instytucję zarejestrowaną poza granicami Polski jest realizowane bez doliczenia podatku VAT. Jedynym warunkiem jest dokonanie dostawy na adres znajdujący się poza terytorium Polski.

Prosimy pamiętać, że w zależności od kraju docelowego, na kupującym może spoczywać obowiązek rozliczenia podatku VAT według prawa obowiązującego na terenie kraju do którego odbywa się spedycja zamówionych towarów.

Dodatkowo, jeśli zakupu dokonuje firma znajdująca się poza terytorium Unii Europejskiej, na kupującym może spoczywać obowiązek dokonania odprawy celnej oraz opłacenia cła oraz innych należności, zgodnie z prawem obowiązującym w kraju docelowym.

W naszej stałej ofercie nie ma produktu, którego szukasz?

Żaden problem - na zamówienie dostarczymy niemal każdy model dostępny na rynku!

Renevo sp. z o.o.

Renevo to dystrybutor najwyższej jakości produktów dla sektora OZE

W naszej stałej ofercie znajdziesz panele fotowoltaiczne, falowniki, magazyny energii, ładowarki EV, turbiny wiatrowe oraz akcesoria fotowoltaiczne. Sprzedajemy produkty renomowanych marek – m. in. Leapton, Jinko, JA Solar, DAS Solar, Tongwei, Huawei, FoxESS, Sungrow, Sofar oraz Goodwe, pochodzące wyłącznie z oficjalnej europejskiej dystrybucji.

Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał zakładowy 250 000 zł – opłacony w całości. Korzystając z Serwisu oraz Platformy Sprzedażowej akceptujesz nasz Regulamin oraz Politykę prywatności.